Frezowanie skierniewice

Frezowanie

Frezowanie to forma obróbki skrawaniem, na sposób którego obrabia się tworzywa sztuczne, drewno a przy tym metale. Ten wariant obróbki może być stosowany do obróbki płaszczyzn, jak i do nierównych, nieregularnych powierzchni, w postaci różnych rowków, dołków, uzębień, kanalików i tak dalej 
Proces uzyskiwany jest na obrabiarkach, innymi słowy w tym przypadku frezarkach, za pomocą zastosowania narzędzi wieloostrzowych, obrotowych, zwanych frezami. Obróbka frezowania zachodzi w dwóch modelach: czołowym oraz obwodowym. Z kolei te, także da się podzielić na podtypy. Obrabianie czołowe – na pełne, niepełne, niepełne jednostronne a także obrabianie obwodowe – na przeciwbieżne, współbieżne, a także pod względem kształtowanej powierzchni obrabianej – na walcowe i kształtowe.
Żeby efektywnie opracowywać artykuły techniką frezowania, musimy być wyekwipowani w funkcjonalne przybory, oraz być wyposażonym wiedzę oraz zdolności. Doświadczenie a przy tym codzienna praktyka to obok sumienności a przy tym utrzymania zasad bezpieczeństwa, znaczna część sukcesu w sprawnym przeprowadzaniu czynności technicznych.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

sitemap